Pondelok

0,33l Krém z mladej tekvice s cesnakovými krutónkami  (1,3,7)   1,50€ 

0,33l Slepačí vývar, domáce cestoviny, zelenina a mäso (1,3,9) 1,20€

 

150g Bravčové medailónky na kuriatkovej omáčke, zemiakové šúľance so šalotkou (1,3) 6,80€

420g Domáce parené buchty plnené slivkovým lekvárom, posypané kakaom a opraženým maslom (1,7) 6,30

 

110g Mrkvová torta s krémom z kyslej smotany (1,3,7) 1,50€

110g Tvarohová torta s lesným ovocím (1,3,7) 1,50€

 

* K obedovému menu podávame džbán s vodou a citrónom

* Polievku je možné konzumovať len v kombinácii s hlavným jedlom

* Obed si viete vopred objednať na tel. 055 720 10 11, menu aj zabalíme

1.png
Hovädzie špeciality

Špeciálne ponuky

Hovädzie špeciality

Nezameniteľná chuť steaku z plemena "LIMOUSINE" z domáceho chovu, ktoré dozrieva metódou suchého zrenia!

Farma KRAVA @ CO. chová plemeno hovädzieho dobytka "Limousin". Práve výnimočná a nezameniteľná chuť tohto mäsa je najlepším základom pre exkluzívne hovädzie kulinárske špeciality. Ide o vysoko špecializované jatočné plemeno, ktoré sa chová hlavne vo Francúzsku a v ďalších 70 krajinách po celom svete. Limousin charakterizuje medeno-hnedá farba, menšia hlava a krátky krk. Čo sa týka chuti, gurmáni po celom svete oceňujú jemnosť vyzretého, šťavnatého mäsa. Vďaka svojim kvalitám vyhralo plemeno Limousin už niekoľko cien v prestížnych súťažiach – napríklad prvé miesto v Quality Trophy, ako najlepšie európske hovädzie mäso počas medzinárodnej poľnohospodárskej výstavy v Paríži. 

 

1-hovadzie-sp.png

 

V čom spočíva výnimočnosť mäsa zo suchého zrenia?

Spôsob suchého zrenia, tzv. „dry aging“ získava v dnešnej dobe nazad svoju zašlú slávu. Vďaka špeciálnym zrecím komorám a procesu, ktorý vyvažuje čas, teplotu, prúdenie vzduchu a vlhkosť, dokážeme získať z mäsa len jeho najcennejšie vlastnosti. Počas suchého zrenia sa enzýmy obsiahnuté v hovädzine narušia, rozplynú a rozložia tuk v mäse. Ten následne prechádza štrukturálnymi zmenami a vyvíja sa. Výsledkom je výrazné zjemnenie mäsa, ktoré má jedinečnú, lahodnú a zároveň výraznú chuť.

 

2-hovadzie-sp.png

 

Ochutnajte z našej ponuky hovädzích špecialít z farmy KRAVA & CO.

Ponúkame vám ochutnávku špecialít zo suchého zrenia, ako napríklad výnimočný T- Bone steak, TOP Sirloin steak, či Osso Bucco. 

 

 

hovadzie-specialy-2019-lavacom-1-web.jpg

 

hovadzie-specialy-2019-lavacom-2-web.jpg

Výnimočný T - Bone steak

 

Súčasťou T-Bone steaku je kosť, na ktorej je sviečkovica aj nízka roštenka. Ide o dvojkombináciu, ktorá tomuto kúsku zabezpečuje výnimočnú chuť. Aj preto patrí medzi to najlepšie, čo môžete medzi steakovými mäsami vyskúšať. Svoj názov získal T-Bone vďaka tvaru bedrového stavca – ten totiž nápadne pripomína písmeno T.

 

3-hovadzie-sp.png

 

Jemný a mäkký TOP Sirloin steak

 

Celý chrbát s nízkou roštenkou vkladáme do zrecej komory. Následne po procese suchého zrenia z neho vyrezávame Top Sirloiny. Mäkké a jemné mäso, z ktorých ich u nás robíme, pochádza zo svalov, ktoré sú najmenej namáhané a majú najmenej tuhého spojivového tkaniva. Top Sirloin steaky sú jemné a málo mramorované, čo ocenia všetci, ktorí dávajú prednosť chudšiemu mäsu.

 

4-hovadzie-sp.png

 

.... a ďalšie výnimočné steaky a k nim fantastické omáčky, či prílohy si viete vychutnať v našej najnovšej ponuke hovädzích špecialít.